DOLANDIRICI KO**AME - ALPHA - aerobaNe Kararı sizlere bırakıyorum :)

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Şimdi öncelikle olaylara bu forumda yaşanan bir launcher source ve map editör takası konusu ile başlayalım.. Konu linki;Malum olay (Hafızalarımızı tazeleyelim)

Görsellerin düzensizliğinin kusuruna bakmayın lütfen benim hatam, forum kullanımı konusunda cahilim.

Bu konuyu gördüğümde o editör'ü yapabilen birilerinin olduğu şaşırtıcı gelmişti ve konu altındaki yorumlardan olayın kahramanı olduğu söylenen kişiyi discord üzerinden ekleyerek konuşmaya başladım.. Şaşkınlığımın yanında ayrıca öğrenmek istediğim için oldukça fazla çabaladım ve konuşmaların sslerinde de görebileceğiniz üzere o kişiye nasıl çalıştığı ile ilgili beni bilgilendirmesi için baya dil döktüm.. Konuşmalarımız genel olarak olumlu yöndeydi ancak 1 gün sonra o kişinin kim olduğunu %90 oran ile anladığımı düşünüyorum. Tabi ki bir anda ses soluk kesildi.

Henüz konu içeriğinde ismim ve soyismimin göründüğü görseli paylaşmadan benim adımı soyadımı bildiğini söyleyerek tehtid ederek, kendini ifşaladın zaten. :D Yani tahmin ettiğim kişi olmasan bile beni bilen 2 kişiden birisi ile bu işe girişmişsin :D

Daha sonrasında malum forumda belirli bir miktar karşılığında VİP üyeliğe sahip kişilerin ulaşabileceği bir link yolu ile dosyaların satışa çıktığını gördüm.. Bir önceki tecrübemden dolayı forum yetkililerine ulaşarak aynı şekilde bu editörün kullanılabilir olup olmadığını sordum, bunu nasıl görebiliriz gibisinden konuşmalar geçti. Onların SSlerinide kontrol etmenizi tavsiye ederim, konuşmalar gün içerisinde biraz agresifleşsede bir arkadaşımdan rica ederek destek istedim. Arkadaşım bu konuda yardımcı olmayı kabul etti, herşey hazırken tek yapmam gereken yöneticiler ile konusup vip üyelik süreci için detayları öğrenmekti.. Konuşmaya başladıktan sonra konunun kahramanı olan editör'ün yayılmasını istemediğini söyledi ve detayları ile sslerdeki gibi bir değişiklik yapacağını söyledi. Buraya kadar herşey size normal geldi ise benim söyleyecek hiçbir sözüm yoktur, konuşmların sslerini iyice okumanızı ve kimlere güvenmeniz gerektiğine iyice bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.

SSlerde isimleri geçen kişilerin gerçekten birbirleri ile hiçbir bağlantıları yok ise ve bunlar tamamen rastlantı üzerine gerçekleştiyse.. İtham ettiğim herkesten özür dilerim :D

Son düzenleme:

mehmetalizagor

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
LUX Adlı şahısın buradaki adı @EmreSadakat denen maymundur. Discord Profiline aşağıdaki resimden görebilirsiniz
1700780875568.png

mehmetalizagor

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
KO4xx platformunda VIP Üyeliği 1000 TL gibi bir rakama satarak / satmaya çalışarak cebinizdeki 3 5 kuruşa göz diken bu kaşarlara karşı önemle ve şiddetle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum
aerobaNe adlı avelin map editor diye dolandırdığı dosya
videodaki görseldir.

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Şimdi öncelikle olaylara bu forumda yaşanan bir launcher source ve map editör takası konusu ile başlayalım.. Konu linki;Malum olay (Hafızalarımızı tazeleyelim)

Görsellerin düzensizliğinin kusuruna bakmayın lütfen benim hatam, forum kullanımı konusunda cahilim.

Bu konuyu gördüğümde o editör'ü yapabilen birilerinin olduğu şaşırtıcı gelmişti ve konu altındaki yorumlardan olayın kahramanı olduğu söylenen kişiyi discord üzerinden ekleyerek konuşmaya başladım.. Şaşkınlığımın yanında ayrıca öğrenmek istediğim için oldukça fazla çabaladım ve konuşmaların sslerinde de görebileceğiniz üzere o kişiye nasıl çalıştığı ile ilgili beni bilgilendirmesi için baya dil döktüm.. Konuşmalarımız genel olarak olumlu yöndeydi ancak 1 gün sonra o kişinin kim olduğunu %90 oran ile anladığımı düşünüyorum. Tabi ki bir anda ses soluk kesildi.

Daha sonrasında malum forumda belirli bir miktar karşılığında VİP üyeliğe sahip kişilerin ulaşabileceği bir link yolu ile dosyaların satışa çıktığını gördüm.. Bir önceki tecrübemden dolayı forum yetkililerine ulaşarak aynı şekilde bu editörün kullanılabilir olup olmadığını sordum, bunu nasıl görebiliriz gibisinden konuşmalar geçti. Onların SSlerinide kontrol etmenizi tavsiye ederim, konuşmalar gün içerisinde biraz agresifleşsede bir arkadaşımdan rica ederek destek istedim. Arkadaşım bu konuda yardımcı olmayı kabul etti, herşey hazırken tek yapmam gereken yöneticiler ile konusup vip üyelik süreci için detayları öğrenmekti.. Konuşmaya başladıktan sonra konunun kahramanı olan editör'ün yayılmasını istemediğini söyledi ve detayları ile sslerdeki gibi bir değişiklik yapacağını söyledi. Buraya kadar herşey size normal geldi ise benim söyleyecek hiçbir sözüm yoktur, konuşmların sslerini iyice okumanızı ve kimlere güvenmeniz gerektiğine iyice bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.

SSlerde isimleri geçen kişilerin gerçekten birbirleri ile hiçbir bağlantıları yok ise ve bunlar tamamen rastlantı üzerine gerçekleştiyse.. İtham ettiğim herkesten özür dilerim :D

Herşeyi geçtim malum forum admini ya da bu forum admini ile ilgili hiçbir tanışıklığım ve bağlantım yoktur. Olayı sanırım çok yanlış anlamış, ben bilgisiz ve amatör birisiyim yapabileceğim herşeyin bir sınırı var zaten genel olarak çok fazla birşey bilmiyorum. Ama bu konu özelinde genel olarak söyleyeceğim tek şey ben hiçkimseden editör ya da bir program istemedim. Sizin sidik yarışınız ya da birbirinizden ne kadar üstün olduğunuz benim umrumda bile değil. Konuşmaların hepsinin görselleri konuda mevcut, eklemediğim kısımların çoğunuda konudan bağımsız şeyler konuştuğumuz için eklemedim. Hiç kimseden editörünü paylaşmasını ya da elindeki kaynakları paylaşmasını istemedim, mevzunun bir numaralı kahramanı olan arkadaşın birinin şüpheli davranışlarını gördükten sonra bu konuyu açma gereği duydum ki böyle sonuçlanacağını bir kaç gün önceden tahmin etmiştim.. Ortalıkta çalışıp çalışmadığının bilinmediği ve en kötüsü de var olup olmadığının bile bir kanıtı olmayan kaynakları satmaya çalışıyorsunuz. Bu durumda bile insanları haklı ve temiz olduğunuza inandırma çabası içine giriyorsunuz.

Bana birşey kanıtlamak zorunda değilsiniz ama o dosyaları satıyorsanız ve satın alacak olan kişi sizden hakkında bilgi istediğinde uğraşamam gibi saçma sapan cevaplar verirseniz kusura bakmayın ama bir bok çeviriyorsunuzdur. Yani birşey satmaya çalışıyorsunuz, onun çalıştığını öne sürüyorsunuz ama bu projenin asıl mimarının yıllar öncesinde paylaştığı videolar ile reklam yapıyorsunuz :D

Bütün hepsini bir kenara bıraktım hiç mi üzerinde çalışıp insanları cezbedicek yeni bir görsel oluşturamadınız da aynı görseller ile reklam yapıyorsunuz ?

batiusta

KY Cezalı Üye
KY YardımSever
Şimdi bu dosya bunami ait yoksa video çeken 3 yıl önceki arkadasami 😂

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Şimdi bu dosya bunami ait yoksa video çeken 3 yıl önceki arkadasami 😂
Olay aslında şu, ortada bir dosya olup olmadığı belli bile değil, projeyi ilk oluşturan Gilad isimli arkadaşın hazırladıgı videolardan görseller ile reklam yaparak satış yapmaya çalışıyorlar. Ben şahsen var olduğunu umarak konuşmalarda gördüğünüz gibi bilgi istediğimde, garip şekilde bu arkadaşlar bilgi vermek yerine triplere girdiler.. Doğal olarak şüphelendim.

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bu söylediklerinin benim için olmadığını düşünüyorum, eğer benim için söylemişsende aklından şüphe ederim. Benim hiçbir bilgimin olmadığını ve yaptığınız işlerle kıyaslanacak şeyler yapmadığımı daha önce defalarca söyledim. Çekememezlik gibi birşey söz konusu bile değil, sizin belirlediğiniz şartlara uyum sağlamaya çalıştığımda siz şartları ve ortamı şüpheli şekilde değiştirmeye çalışıyorsunuz. İnsanların sizin satmaya calıştığınız dosyalar hakkında bilgi istemesi sırasında verdiğiniz cevaplar bir tek bana mı şüpheli geliyor :)

Çekememezlik :) Size bir haberim var.. Ben hiçbirşey bilmiyorum, bana anlatsanız bile anlamayabilirim belki, ama öğreniyorum ve öğrenirken bunu yapmayı sevdiğim için hiçbir şekilde insanlara birşeyleri para ile satmıyorum. Bu sizin para ile birşeyler satmanızın yanlış birşey olduğu anlamına elbette gelmiyor, emeğinizin değerini belirleyip elbette satabilirsiniz bu konuda söz hakkına sahip değil hiç kimse. Ama ortada bu şekilde şüpheli davranışlar sergilerseniz kusura bakmayın ama konuşulur.

Bu konuyu açmamın sebebi insanların benimle birşeyler paylaşmaması değil. İnsanların bu tür durumlardan faydalanarak, diğer insanları tuzağa düşürmesinin önüne geçebileceğini sandığım için açtım. Şunu da biliyorum ki bu olaylar kapandığında insanlar beni ve açtığım konuyu abartı bularak bu tuzaklara yine de düşecekler, ama ben elimden geleni yaptığımı düşünerek rahat olucam :D

Son düzenleme:

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever

Söz Hakkı tanmadığınız kişiler hakkında bu şekilde konuşmanızı gayet doğal karşılıyorum :)

cyber00

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Coder
şu kıçı kırık gereksiz evrakları, dolandırıcı adamları gündeme getirmeyin sallayın geçin ..
alın size;
map editor + flag editor source

map editor link:

flag editor source

İndirme Şifresi: zeplin59
Rar Şifresi: zeplin59

batiusta

KY Cezalı Üye
KY YardımSever
şu kıçı kırık gereksiz evrakları, dolandırıcı adamları gündeme getirmeyin sallayın geçin ..
alın size;

map editor link:

flag editor source

gerekeni yaptıgın için teşekkürler :)

FastKO

KY Üye

Adorable

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
japko.us

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
alın size;

map editor link:

flag editor source

Yapmaya çalıştığınız şeyi anlayabiliyorum, teşekkür ederim ama malum forumda satılmaya çalışılan kaynaklar bunlar ise insanların o tuzağa düşmelerine gerçekten üzülürüm. Bunlar zaten herkese açık paylaşılan dosyalar.. Ayrıca o forumda satılmaya çalışılan kaynağı henüz gören oldu mu bilmiyorum ama ben ne olduğunu bile bilmiyorum.

ALee

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
www.torrentoyunindir.pro

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Olayın kahramanlarından olan EmreSadakat (Lux, GmLux) ile discord üzerinden yapılan son konusmalarımızı da konuya ekliyorum.. Ben kesin olarak emin oldum ki, ortada bir boklar dönüyor. Konuyu açtığım anda ölüm uykusunda olan arkadaş bir anda canlanıyor :) Konusmaları inceleyerek kararınızı verebilirsiniz, yeter ki dikkatli olun :)

Son düzenleme:

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Tüm yorumları okudum ve hiçbir şey anlamadım :D
Durumu sana şöyle özetleyeyim, tam emin olmamak ile birlikte, konu içerisinde isimleri geçen kişiler alttaki konuda bahsedilen harita yapımında ve düzenlemesinde kullanılan editör'ü satmaya çalışıyorlar. Ancak bu editör hakkında varlığı ve yokluğu hakkında hiçbir kanıt yok, yıllar öncesinde projenin asıl sahibi olan kişinin paylaştığı youtube videosundan bir görüntü paylaşarak reklam yapıyorlar. Kendi forumlarında VİP üyeler ile paylaşıma açtığı sözde kaynakları, satın almak istediğimde ve ne alcağımı bilmek için bilgi isteyip, göstermelerini istediğimde şüpheli cevaplar verdiler. Altta linki bulunan konuda bu dosyalara sahip olduğunu belirten kişi, konu içeriğindeki kullanıcı yorumlarından ve kendisinin yasaklanmasından anlayacağınız üzere birisini dolandırmış. Kısacası henüz varlığı bile belli olmayan dosyaları satmaya çalışıyorlar :)

alceros21

KY Üye
Durumu sana şöyle özetleyeyim, tam emin olmamak ile birlikte, konu içerisinde isimleri geçen kişiler alttaki konuda bahsedilen harita yapımında ve düzenlemesinde kullanılan editör'ü satmaya çalışıyorlar. Ancak bu editör hakkında varlığı ve yokluğu hakkında hiçbir kanıt yok, yıllar öncesinde projenin asıl sahibi olan kişinin paylaştığı youtube videosundan bir görüntü paylaşarak reklam yapıyorlar. Kendi forumlarında VİP üyeler ile paylaşıma açtığı sözde kaynakları, satın almak istediğimde ve ne alcağımı bilmek için bilgi isteyip, göstermelerini istediğimde şüpheli cevaplar verdiler. Altta linki bulunan konuda bu dosyalara sahip olduğunu belirten kişi, konu içeriğindeki kullanıcı yorumlarından ve kendisinin yasaklanmasından anlayacağınız üzere birisini dolandırmış. Kısacası henüz varlığı bile belli olmayan dosyaları satmaya çalışıyorlar :)

Teşekkürler olayı anladım.

Believer

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
İlk olarak sağda solda konuştuğum insanlar diye bahsettiğiniz tek kişi konunun kahramanlarından Lux'tur. Amacım programı elde etmek olsaydı bana programı verme teklifi yapan adamdan isterdim (Yani Lux) :D

Olay aslında çok basit, hakkınızda paylaştıklarım asılsız ise bunu kanıtlamak sizin için çok basit olmalı.. Programı açın herhangi bir harita üzerinde değişiklik yapıp, değişiklik yaptığınız haritayı oyunda gösterin olay kapansın :)

İtham ettiğim kişilerin %100 bağlantılı olduğunu söylemedim :) Ama tesadüf olduğunu ve sizin insanları dolandırmak gibi bir amacınızın olmadığını kanıtlamanız yukarda yaptığım öneri ile çok basit :)

Ama siz kendi forumunuzda cevap hakkı olmaması için beni banlayan kişilersiniz :) Daha önce de söylediğim gibi cevap hakkı tanımadığınız kişilerin hakkında bu şekilde konuşmanızı gayet doğal karşılıyorum..

Suçlamaları yapan tek kişi benim, emin olun sizin kadar bilgili değilimdir (ne kadar bilgili olduğunuz tartışılır). Sizi karalayarak elime ne geçeceğini de söylerseniz memnun olurum, çünkü ben sağda solda hayal satmıyorum ve insanlara ücret karşılığı bir işte yapmıyorum.

Bu işi bu kadar uzatmanız da hiç şüpheli değil :)

Son düzenleme:
Reklam