TARTIŞMA LUA mantığını anlamak istiyorum.

volkansolmaz

KY Üye
Öncelikle selamlar. Kendim için bir db alıp 2024 yılı boyunca db editleyip pvp nin arkaplanını öğrenmeye kendimi verdim. Şimdilik db üzerinde mob yer değiştirme vs gibi basit şeyleri anladım. NPC lerin yerini kendim ayarladım vs. Ama bir npc yaratmak veya var olan bir npc'nin içeriğini değiştirmek ve örenk olarak shozindeki tüm slotları kaldırmak, sağ tık yapıldığında direkt kırma ekranının gelmesi. İstediğim itemlerin direkt oradan kırılmasını sağlamak (örn. Accessory box) adına henüz aşama kaydedemedim. Forumlarda bir anlatımda göremedim bunu öğrenebileceğim bir konu veya video bilen var mı? Veya bu konuda yardımı nereden alabilirim. Bakın sunucu açıcam ve bunlar lazım demiyorum gerçekten öğrenmek istiyorum. Bunun için LUA'dan anlamak gerektiğini vs yazan yerler gördüm o da konular 2017 - 2018 tarihli cevap yazan yok artık. TBL editör olayına yeni geçtim kavramaya çalışıyorum.
LUA nedir?
LUA kodlarını DB üzerinde nereye yazıyoruz.
TBL editör bunun neresinde.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler <3

heyladies31

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
japko.us
NPC yaratmak için önce K_NPC tablosuna ve NPC_us tblsine ekleme yapman gerekli. Eğer sıfırdan bir npc istiyorsan npc_looks vs vs şeyler ama hiç gerek yok çünkü kullanabileceğin dünya kadar boş npc var. İçeriğini değiştirmek tamamen quest menu, quest talk ve lua dan ibaret. Shozindeki tüm slotları kaldırmaktan kastını anlamadım. Sağ tık için sourceye kod eklemen lazım bunun için yazılım bilgisi lazım .Yazılım bilgin var ise Cyber acs dosyalarından right click alabilirsin.. LUA konusuna gelince. LUA basit bir kodlama dili onu araştırsan karşına buna benzer cevap çıkar. Lua ları dbde bir yere yazmıyorsun. Server files ' ın içerisinde quests diye bir klasör var orada görürsün bütün luaları. Fonksiyonlarını bilirsen sorunsuz yazabilirsin. TBL editor bunun neresinde dersen de, lua içerisnde belirteceğin quest talk kodu ve menu kodunu tbl editor ile düzenleyeceksin. LUA ları ve tblleri incele anlarsın . Gayet anlaşılır bir şekilde anlattıgımı düşünüyorum. Eksik veya yanlış yerleri bu işin ustası hocalarım düzelteceklerdir. İyi forumlar.

Reklam